SKOKANSKÝ AREÁL JIŘÍHO RAŠKY

Patří k tradičním místům lyžařského sportu v České republice. Začátky organizovaného lyžování v Beskydech se datují okolo roku 1910 a jsou svázány s činností Pohorské jednoty Radhošt’, Klubu českých turistů, Sokola a Svazu lyžařů.
Nejúspěšnější lyžařskou disciplinou od konce 60. let je skok na lyžích především zásluhou olympijského vítěze a mistra světa Jiřího Rašky. Jeho úspěchy daly impuls k projektu střediska skokanských můstků s umělou hmotou na svazích Horeček.
Po jeho triumfu na X. ZOH v Grenoblu roku 1968, kde pro ČR vybojoval první zlatou medaili, byl v rekordním čase 40 dnů vybudován můstek s kritickým bodem K=42. V tomtéž roce zahájena stavba můstků s parametry P=72 a K=90. Všechny dle projektu Josefa Zity. V letech 1969 až 1973 byl vybudován areál můstků v dnešní podobě včetně parkoviště a večerního osvětlení. Můstek K=90 byl jako první na světě této velikosti pokryt umělou hmotou.
Každoročně je zde pořádáno několik závodů za účasti světové špičky.
Frenštátští lyžaři využívají skokanský areál především k výchově mladých skokanů. V 90. letech bylo při TJ Frenštát vytvořeno Tréninkové centrum.
V současnosti jsou v skokanském areálu na Horečkách v provozu čtyři skokanské můstky K95,K45,K20,K9, které všechny prošly rekonstrukcí, včetně modernizace profilů a položení nové finské hmoty.

Adresa: Trojanovice 654, 744 01 Trojanovice, Česko

web: www.skokyfren.cz